MIC2920A-12WS-TR
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MIC2920A-12WS-TR
Output Current : 400 mA
Product Category : LDO Voltage Regulators
Dropout Voltage : 400 mV at 400 mA
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Load Regulation : 0.04 %
Input Voltage MAX : 26 V
Package / Case : SOT-223-3
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Output Voltage : 12 V